Saçak Sistemleri

Paslanmaz Çelik Kanopi – Saçak Sistemleri , malzeme ve inşaat mühendislikleri ile mimarlık ve endüstriyel tasarım sanatlarının bir araya geldiği multidisipliner bir çalışmadır. Kanopi, veya diğer adı ile “markiz” de, bu alandaki ustalığın göstergesi konumunda bir yapıdır.

Spider , Rotil Sistemli Saçak  veya Noktasal Tutuculu Saçak Sistemleri olarak 2’ye ayrılır.

Kanopinin,(Saçağın) uygulanacağı teknik ve uygulama alanlarına göre çeşitleri vardır.

Geniş Alanlı Cam Kanopi: Alan derinliğini arttırma amaçlı, mimaride sınırları zorlayan post-modern bir tasarım şeklidir. Standart çelik konstrüksiyon kanopi elemanları yerine daha seyrek ve estetik algılara hitap eden paslanmaz çelik birleşim parçalarımızla kullanılarak oluşturulabilir. Yeni nesil camlar ile güneşin Ultra Viyole ışınlarından koruma sağlanması da mümkündür.

Dar Alanlı Cam Kanopi: Günlük hayatta en sık karşılaşılan ikinci kanopi cinsidir. Paslanmaz Çelik bağlantı elemanlarımız ve projeye göre tasarım ile bina girişlerinde ve ek kullanım alanlarında yağıştan korunmak için yapılır. Binanın taşıyıcı sistemine bağlanabileceği gibi farklı tasarım bağlantı elemanları ilede bağlantı sağlanabilir. Saçak aksesuarları ve taşıyıcıları montajı dahil bizimle iletişime geçebilirsiniz.